Упис ученика у средње школе 9. 7. и 10. 7. 2020. год.

Датум објаве: 07/07/2020

Упис ученика у средње школе – први уписни круг биће реализован 9. 7. 2020. и 10. 7. 2020. год. од 08.00 до 15.00 часова.

Упис можете обавити на два начина:

1. преко Портала еУправа или
  2. доласком у просторије школе.

За оне кији изаберу да упис изврше доласком у просторије школе важе следећа правила:

• ученици и/или родитељи у школу улазе искључиво са маскама
  • ученици и/или родитељи попуњавају пријаву коју издаје школа
  • пријава се попуњава у холу школе
  • у школском холу може истовремено да буде највише 5 ученика и/или родитеља
  • попуњене пријаве предају се уписној комисији у зборници на првом спрату

Без обзира да ли упис обавили преко портала еУправе или доласком у просторије школе, ученици су обавезни да прибаве лекарско уверење да су способни за одабрани образовни профил који уписују. Без прибављеног лекарског уверења упис није коначан. Због новонастале ситуације рок за прибављање лекарског уверења је продужен и лекарско уверење се може предати до почетка школске године, односно до 31.08.2020. године.

Лекарски прегледи за железничке смерове се обављају у заводу за здравствену заштиту радника ЖТП-а који се налази код Спенса (Трг Царице Милице 10).

За остале смерове лекарски прегледи се обављају у амбуланти „Јован Јовановић Змај“, (Змај Огњена Вука 19).

Такође, приликом уписа, а најкисније до почетка школске године (31.08.2020. год.) ученици врше уплату донаторског прилога у износу од 2500 динара.

Пример како попунити  уплатницу за донаторски прилог можете погледати на слици испод.