У Новом Саду обележен Светски дан сећања на жртве саобраћајних незгода

Датум објаве: 27/11/2023

Светски  дан сећања на жртве саобраћајних незгода обележен је у Саобраћајној школи ,,Пинки’’.

У школи је организована трибина, као и превентивне активности за младе.

Догађају су присуствовали:

• Александар Булајић, члан Градског већа за сaобраћај и путеве;
  • Милан Илић, саветник директора Агенције за безбедност саобраћаја Републике Србије;
  • Славиша Савић, сарадник агенције за безбедност саобраћаја;
  • Душан Борковић, први аутомобилиста са наших простора који наступа на GT World Challenge Europe Endurance Cup. У овом шампионату је имао част да се такмичи са легендарним Валентином Росијем.

Душан Борковић и његов сувозач  Игор Марковић освојили су 55. Србија релија и тако ушли у историју аутомобилизма као једина српска посада која је три пута победила на најпрестижнијем регионалном такмичењиму.

Душан Борковић са ученицима Саобраћајне школе „Пинки“

Душан Борковић у разговору са ученицима Саобраћајне школе „Пинки“

Ученици су имали прилику да слушају предавања жртава саобраћајних удеса и њихове потресне животне приче. Они су сада промотери Агенције за безбедност саобраћаја и њихов циљ је скретање пажње на неопходност поштовања саобраћајних правила. Ученици су могли да испробају „пијане“ наочаре, симулатор вожње и да присуствују извођењу симулације збрињавања учесника на лицу места након саобраћајне незгоде, у коју су укључене службе Саобраћајне полиције, службе Хитне помоћи и ватрогасци.

Фото: Симулација збрињавања повређених након сабраћајне незгоде

У  реализацији догађаја у школи су учествовали:

• Мр Срђан Бојовић, директор школе,
  • Дренка Ђурић, помоћник директора,
  • Бранка Михајловић, кординатор практичне наставе,
  • Марко Марковић, професор практичне наставе и
  • Лена Никовић, професор српског језика.