Пројекат „За безбедан Нови Сад“

Датум објаве: 10/11/2023

У среду 8.11.2023. године смо имали посету колега из Института за безбедност у саобраћају, града Новог Сада – Градске Управе за спорт и омладину – Канцеларија за младе а све у оквиру сарадње на пројекту ЗА БЕЗБЕДАН НОВИ САД који се тиче промоције безбедног учешћа младих у саобраћају. Са тим у вези, укључени су професори наше школе Ђорђе Грлић и Слађана Дробњак и ђаци завршних и нижих разреда Техничара друмског саобраћаја. Ђацима је кроз презентацију пренесено искуство са истраживања које указује на негативне ставове и грешке које праве млади учесници у саобраћају. Зато смо сутрадан са организаторима обишли договорене локације у граду, где смо разговарали са учесницима у саобраћају и делећи едукативни материјал указивали на најчешће грешке које возачи праве у саобраћају. Том приликом уз сарадњу са саобраћајном полицијом контролисан је саобраћај. Све је то било неко ново искуство за нас и наше ђаке а као завршница успешне сарадње било је дружење у пицерији где су се размењивали утисци уз рађање нових идеја и будуће сарадње.

ВОЗИ ПАЖЉИВО!

Чувај слабије од себе (децу, пешаке, бициклисте, старије особе)

БУДИ СТРПЉИВ У САОБРАЋАЈУ!

Извештај припремила наставница Слађана Дробњак