Сајам саобраћаја на Новосадском сајму – посета

Датум објаве: 25/09/2023

У петак 22.09.2023. се одржао Сајам саобраћаја на  Новосадском сајму који смо посетили. Као главна тема овогодишњег сајма је била повећање безбедност учесника у саобраћају. Колеге Раде Тошић, Милутин Лукић и ја смо присуствовали свим панелима, трибинама, стручним скуповима  који су тог дана одржани. Једна од тема током сајма биле су и измене у ЗОБС-у као и статистике и активности (примери добре праксе) везане за управљање безбедношћу саобраћаја као и Панел о Човеку као основном фактору безбедности саобраћаја. Такође, овај стручни скуп је изнео статистике и закључке о страдању бициклиста у саобраћају у нашој земљи па се дотакли и дела о новим трендовима употребе електричних бицикала и тротинета. Потом је скуп завршен и темом о возилима, стању возног парка у нашој земљи, новим трендовима електричних аутомобила и проблемима са којима се сусрећемо. Већ  на пола скупа су нам се придружили колега Зоран Тојић и Адријана Јанковић са својим ђацима четврте године као и колега Ненад Јаворина. У оквиру сајма био је изложен и нас штанд СШ “ПИНКИ” који су представљали наши ђаци из ученичког парламента.

Јако је важно пратити актуелне теме везане за саобраћај у нашој земљи како би ђацима могли најсвежије информације пренети зарад ширења знања и видика у сфери саобраћаја. Зато су посете оваквим дешавањима битна и радо ћемо им се одазивати.

Извештај припремила наставница Слађана Дробњак