Посета сајму електричних возила – Electric vehicles days

Датум објаве: 15/09/2023

У четвртак 14.09.2023. је отворен Electric vehicles days на Новосадском сајмушто су наставници наше школе искористили и са ђацима одељења ТДС41 и ТДС44 радо обишли.  Наставници практичне наставе Драган Панић и Слађана Дробњак  су удружили снаге са колегиницом екологије Данијелом Кричковић и спојили лепо и корисно а направили везу између два предмета и активном темом која је увелико у јеку а реч је о све већој примени електричних аутомобила у саобраћају. Ђаци су из прве руке могли да чују све о карактеристикама изложених возила, што са аспекта нових технологија производње, начина коришћења, ефикасности тако и са аспекта заштите животне средине и слично. Имали су прилику да седну и провозају једно такво возило и стекну сопствени утисак удобности и начина вожње. Пуни утиска и информација моћи ће да споје лепо и корисно и израде плакате и презентације кроз домаће задатке као закључак и њихов поглед на виђено а уједно и дати простора за разговор у даљој настави о разумевању најновијих трендова у развоју моторних возила.

Извештај припремила наставница Слађана Дробњак