Перзентација Департмана за саобраћај ФТН-а у оквиру првог дана међународне конференције „У сусрет хуманом граду“

Датум објаве: 20/10/2023

У четвртак 19.10.2023. у склопу првог дана међународне конференције  “У сусрет хуманом граду” са ђацима завршних разреда посетили смо Научно-технолошки парк и присуствовали презентацији Департмана за сабраћај Факултета техничких наука у Новом Саду. У оквиру тог дружења били смо срдачно дочекани уз кетеринг и могућност разоноде деце уз стони тенис и фудбал. Потом су колеге са Департмана за саобраћај уз презентацију ђацима дали све оне битне информације око могућности и начину школовања на ФТН-у на Департману за саобраћај. Ту су конкретно могли да добију одговоре на сва питања у вези начина и програма студирања па и самог уписа, броја бодова и пријемног испита. Изнете су им тачне и конкретне информације о студијским програмима који постоје (основним, мастер и докторским студијама).Оно што је најважније дати су им примери где све након завршетка студија са завршеним факултетом као будући дипломирани саобраћајни инжењери могу радити. Нису ни били свесни широке лепезе радних места јер саобраћај је област која се константно развија. Потом су наши ђаци у једној опуштеној атмосфери, уз забаву и игру могли питати колеге које раде на факултету све оно што их интересује. Верујем да је за њих ово било једно корисно и лепо дружење уз шетњу кејом од школе до факултета са  наставницама Адријаном Јанковић и Слађаном Дробњак. Као и до сада наша школа се увек радо одазива оваквим позивима и увек је за сарадњу која нашим ђацима омогућава да своје знање и своје видике шире зарад њихове боље будућности и даљег школовања.

Извештај припремила професорка Слађана Дробњак