Обележена школска слава Свети Сава

Датум објаве: 30/01/2019

И ове године у Саобраћајној школи “Пинки“ обележена је школска слава. У част великом светитељу, ученици школе су заједно са својим наставницима припремили пригодни програм, који је започео звуцима светосавске химне. Уследила је церемонија освећења славског колача и кратак говор оца Миливоја. Потом се присутнима обратио вероучитељ Ненад Берић пригодном беседом. Уследио је рецитал ученица ПТТ41 (Милана Кизић, Андријана Лукић, Јована Радаковић и Андреја Марић). Свечаност је употпунио хор наше школе, који је оплеменио цео програм, учинио га богатијим и лепшим. Морамо споменути педагога школе Наташу Мазалицу Ђокић и професорку Лену Никовић, задужене за музички део програма и похвалимо их за избор композиција за ову прилику. Професор српског језика и књижевности Јелена Јаковљевић припремила је текст о животу Светог Саве, као и рецитал поменутих ученица. Улога водитеља програма припала је ученику Луки Поповићу, који је сјајно водио програм и на крају прочитао имена ученика, који су освојили награде на такмичењима у школи. Напослетку, после поделе награда ученицима, сви присутни позвани су на коктел у зборници школе.