СШ Пинки у сарадњи са Институтом за безбедност у саобраћају – “ЗА БЕЗБЕДАН НОВИ САД”

Датум објаве: 29/09/2024. год.

СШ Пинки у сарадњи са Институтом за безбедност у саобраћају, града Новог Сада – Градске Управе за спорт и омладину – Канцеларија за младе а све у оквиру сарадње наше школе на пројекту “ЗА БЕЗБЕДАН НОВИ САД”

У петак 27.09.2024. године смо имали посету колега из Института за безбедност у саобраћају, града Новог Сада – Градске Управе за спорт и омладину – Канцеларија за младе а све у оквиру сарадње на пројекту “ЗА БЕЗБЕДАН НОВИ САД”. Успешно понављамо сарадњу од прошле године. Пројекат се тиче промоције безбедног учешћа младих у саобраћају.  Са тим у вези, укључени су професори Ђорђе Грлић, Слађана Дробњак и наши ђаци трећег разреда Техничара друмског саобраћаја. Ђацима је кроз презентацију  у просторијама наше школе пренесено искуство са истраживања које указује на негативне ставове и грешке које праве млади учесници у саобраћају. Зато смо  са организаторима обишли договорене локације у граду, где смо разговарали са учесницима у саобраћају и делећи едукативни материјал указивали на најчешће грешке које возачи праве у саобраћају. Том приликом уз сарадњу са саобраћајном полицијом контролисан је саобраћај и дељен едукативни материјал. Мислим да смо данас успели мало да пробудимо свест код возача о грешкама које пре свега правимо на кружним раскрсницама, потом и осталим саобраћајним ситуацијама. Цео живот учимо али морамо бити свесни да се саобраћајне грешке некада не праштају. Зато научи уколико не знаш, обнови уколико си заборавио, прихвати критику јер је добронамерна. Саобраћај је озбиљна прича. ПОШТУЈ ПРОПИСЕ ЗА СВОЈУ И ТУЂУ БЕЗБЕДНОСТ И УВЕК БУДИ ОПРЕЗАН!  Сада већ традиционално завршавамо дружење и успешну сарадњу у пицерији где су се размењивали утисци уз рађање нових идеја и будуће сарадње.

“ВОЗИ ПАЖЉИВО!

Чувај слабије од себе (децу, пешаке, бициклисте, старије особе)

БУДИ СТРПЉИВ У САОБРАЋАЈУ!”

Извештај припремила професорка Слађана Дробњак