Пројекат „Јачање образовних капацитета средњих школа у Србији у области “зелених“ обновљивих извора енергије“

Датум објаве: 17/06/2023

У петак 09. јуна 2023. у свечаној сали Факултета техничких наука у Новом Саду одржана је завршна конференција пројекта „Јачање образовних капацитета средњих школа у Србији у области “зелених“ обновљивих извора енергије“  којој су присуствовали представници дванаест средњих школа из различитих делова Србије.

Саобраћајна школа „Пинки“ учествовала је и ове године и освојила друго место на гласању за најбољу идеју.

Тим који нас је представљао чинили су ученици:

• Никола Веселиновић,
  • Лаура Ђорђевић,
  • Верица Васиљевић,
  • Анђела Мирковић,
  • Александра Лазовић,
  • Анђела Жарковић,
  • Нина Јаковљевић и
  • Марко Несторовић.

Ментори су били професорка Данијела Кричковић и професор Ненад Јаворина.

Пројекат који се бави темом “зелених” обновљивих извора енергије спроводе чланови Департмана за инжењерство заштите животне средине (Факултет техничких наука, Универзитет у Новом Саду) уз финансијску подршку Амбасаде САД-а у Београду, у оквиру Алумни пројекта Фулбрајт Алумнисте професора Немање Станисављевића.

Погледајте део излагања нашег ученика Николе Веселиновића.