У уторак, 24. 3. 2026. године, у нашој школи смо са великим задовољством угостили раздрагане малишане из вртића „Веверица” из Новог Сада. Свесни да су саобраћајно образовање и васпитање деце од најранијих година кључни, поделили смо са њима знања и искуства неопходна за безбедно учествовање у саобраћају.
Предшколски узраст је специфичан јер представља период првог осамостаљивања деце у саобраћају, због чега су едукације на ову тему од изузетне важности. Малишани су са великим интересовањем пратили причу о саобраћају, али су имали и велику жељу да нам испричају шта све већ знају на ту тему. С обзиром на то да смо сви ми учесници у саобраћају, ово је било право едукативно дружење испуњено смехом, игром и шалом.
Професори Ђорђе Грлић и Слађана Дробњак потрудили су се да употпуне знање малишана и укажу на све битне елементе безбедног понашања. Деца су са нама искрено поделила своја добра и лоша искуства, а надахнути новим сазнањима, отишли су пуни утисака. Било је право задовољство чути колико ова тема покреће њихову машту и колико их заиста интересује.
Дивно је видети да су деца, уз помоћ својих васпитачица, већ стекла много знања. Верујемо да ће сада и сами бити „мали контролори” који ће подсећати родитеље на поштовање саобраћајних прописа, док ће и сами поклањати већу пажњу безбедности на путу.
Поред дружења у просторијама школе и организовања мини-квиза знања, деци смо показали наше двориште, возила за обуку, вагон и камионе. Били су истински фасцинирани тиме шта све наши ученици уче у школи. На крају смо се почастили бананицама и бомбонама, те их испратили уз велики групни загрљај.
ВОЗИ ПАЖЉИВО! Вежимо децу у возилу и превозимо их правилно!
Чувајмо и едукујмо најмлађе.
Будимо стрпљиви у саобраћају, јер деца најбоље уче гледајући нас – не прелазимо улицу на црвено светло и не претрчавајмо коловоз пред њима!





