САОБРАЋАЈНА ШКОЛА „ПИНКИ” НОВИ САД

Дом Војске, промоција војног позива

Датум објаве: 11.05.2026. год.

У петак, 8. маја, у Дому војске одржана је промоција војног позива, намењена младима узраста од 18 до 35 година, са циљем да их упозна са могућностима запослења у Војсци Србије.

Кроз презентацију савремених средстава и опреме, мајор Недељко Шатара истакао је да је циљ ове активности да грађани упознају људе који раде у војсци, како би знали ко брине о њиховој безбедности и сигурности.

Наши матуранти смера Техничар друмског саобраћаја, као и ученици трећег разреда наутичарског смера, заједно са професорима Ђорђем Грлићем, Наталијом Тинковић, Миром Ристановић и Слађаном Дробњак, били су гости у Дому војске. Током презентације представљене су им бројне могућности запослења, као и бенефити које пружа рад у Војсци Србије.

Након званичног дела, ученици су имали прилику да погледају део наоружања и опреме копнене бригаде. Могли су да уђу у војна возила, држе оружје у рукама, чују искуства припадника војске и постављају питања. Посебну пажњу привукло је ново теренско возило Toyota Hilux, о чијим су перформансама имали прилику да сазнају више. Такође су обишли блиндирана возила и камионе, као и да чују занимљивости о ронилачкој јединици и виде део њихове специјализоване опреме.

Извештај припремила: проф. Слађана Дробњак

Претходне објаве

Shares
Share This

Поделите

Поделите чланак са вашим пријатељима.