Посета представника компаније Србија Воз

Датум објаве: 01/10/2024. год.

Дана 20.09.2024. нашу школу посетила је компанија Србија Воз директрорица сектора за људске ресурсе Зорана Минић, заменица директорице сектора за људске ресурсе Оливера Бекчић, директор Секције за превоз путника Нови Сад Жарко Симовић.

Представници компаније су  ученицима првог и трећег разреда представили  компанију Србија Воз. Упознали су ученике са развојним плановима компаније. Од марта 2022.год, реконструисаном  пругом на релацији Београд – Нови Сад саобраћају нови возови великом брзином до 200 километара на час. На неколико других релација у земљи, возови превозе путнике брзином и до 140 километара на час. Започети пројекти модернизације и изградње праваца од Београда до границе са Мађарском, Ниша и Прешева, довешће до значајног повећања обима путничког железничког саобраћаја. Са повећањем обима путничког саобраћаја расте и потреба за стручним кадром.

Посета компаније Србије Воз је почетак успешне сарадње.

Извештај припремила Бранка Михајловић