Ученик генерације за школску 2023/2024. годину

Датум објаве: 13/09/2024

Ученик генерације, за школску 2023/2024. годину, је Душанка Божић из одељења НТ41. Ученица је из Обудовца, Босна и Херцеговина, и све четири године је живела у средњошколском дому. Редовно је похађала наставу и била је одличан ученик. За школу и дом је играла одбојку и била волонтер у „Црвеном крсту“. Такође је учествовала у школским приредбама поводом школске славе.

Као ученик генерације од школе је добила плакету и књигу Иве Андрића „Приче“, а од града Новог Сада  бицикл.

Сваке године, фондација принца Александра Карађорђевића, награђује ученике генерације из Републике Србије и Републике Српске. Тако је и ове године, 25.06.2024. на Белом двору, одржан пријем за више од 500 ученика генерације, где је била позвана и Душанка Божић, заједно са својим разредним старешином Тамаром Малеш. Од принца Александра је добила похвалницу и ранац са грбом династије.

Погледајте остале ученике у рубрици „Ученици генерације“ – КЛИКНИ ОВДЕ.

Извештај припремила професорка Тамара Малеш.