Руске железнице опремиле и реновирале кабинет руског језика

Датум објаве: 17/09/2019

Руска компанија РЖД  Интернешенал ( Руске железнице), је као друштвено одговорна фирма донирала Саобраћајној школи „Пинки“ кабинет за учење руског језика. Кабинет је потпуно реновиран, окречен, осветљен, хоблован и лакиран паркет, купљен нов намештај: клупе, столови, ормари; постављена клима, тракасте завесе, купљена паметна табла, бела табла, рачунар, лаптоп, пројектор, звучници, микрофон, цвеће, окречен хол у школи, купљени уџбеници, приручници и друга литература, панои за учење језика, постери… Кабинет је потпуно опремљен свим најсавременијим наставним средствима.

Тим поводом наша школа је организовала кратак културно-уметнички програм, где су присуствовале и присутнима се обратиле многобројне званице.

Присутнима се прво обратио директор школе Срђан Бојовић, а међу званицам су били још:

• Заменица градоначелника Новог Сада госпођа Љиљана Коковић,
  • Заменик покрајинског секретара за образовање, управу и националне мањине господин Милан Ковачевић
  • Господин в.д. генералног директора инфраструктура  железница  Србије  Мирољуб Јевтић
  • Први заменик директора РЖД Интернешнал  господин  Мансурбек  Бахтиярович Султанов
  • Представници школске управе:  Весна Јовицки и други
  • Представници Амбасаде Руске федерације  Николай Велимирович Помилуйко и Юрий Агапов
  • Други гости задужени за протокол и безбедност из РЖД интернешнлКолеге директори, пријатељи школе, представници транспортних фирми итд.

Како је све изгледало погледајте у видео прилогу и фото галерији.